Hudební cimbálová muzika RÉVA - ukázka hudebních stylů

října 20, 2016

Dne 18. 10. 2016 v dopoledních hodinách si naši žáci oddechli od vyučování. Zúčastnili se plánovaného hudebního vystoupení otrokovické cimbálové muziky RÉVA. Skupina svým velmi zajímavým vystoupením seznámila naše žáky 1. a 2. stupně v kinosále města Pohořelice s různými hudebními styly. Prostřednictvím houslí, violy, cimbálu, kontrabasu, klarinetu a saxofonu nám zazněly tóny lidové muziky a klasické hudby – Smetanovy Vltavy, hudby z filmu Vinnetou, jazzové muziky Glenna Millera a rockové hudby od skupiny Guns N´Roses. Vystoupení cimbálové skupiny mělo spád, žáci se pobavili a nenásilně se seznámili s různými hudebními styly, dokonce si i aktivně zasoutěžili. Je možné, že některý z žáků se přihlásí do „hudebky“ a že se bude také chtít učit na některý z hudebních nástrojů. Program tak díky promyšlenému vystoupení lidových umělců splnil výchovné cíle, které si předsevzal.

Petr Řiháček

Dílny v 7. C9. vydání školního časopisu V Poho
Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty