Hledání pokladu

prosince 03, 2021

V posledních hodinách vlastivědy jsme se neučili pouze zajímavosti o naší republice, ale trénovali jsme orientaci v krajině a na mapách. Každého z nás samozřejmě hned napadlo, že nejjednodušší by bylo vzít mobil do ruky a zapnout si GPS navigaci, ale to by byla strašná nuda. My si raději chtěli vyzkoušet práci s buzolou. Naštěstí jsme jich ve škole pár našli a mohli jsme začít trénovat. Chvilkami nám sever trošku utíkal, ale nakonec jsme se všichni zorientovali a mohli se tak pustit do skutečného dobrodružství. Paní učitelka totiž ukryla ve škole poklad a připravila pro nás tajemnou mapu. Naším úkolem pak bylo se pomocí buzoly dostat až do cíle. A světe div se, všechny skupinky to zvládly bez ztrát na životě. Nikdo neskončil lapen Krakenem a každý nakonec nalezl svůj vytoužený poklad.

Mgr. Radka Horníčková

Výsledky sběru kaštanů 2021Slavnost Slabikáře a Popálky