Gymnastky přivezly hned dvě 2. místa

března 25, 2019

Sportovní gymnastika byla, je a vždy bude základem pro rozvoj správných pohybových návyků všech sportovců. Pokud si vezmete do hlavy, že se chcete zúčastnit závodů v tomto sportovním odvětví, tak vás čeká těžká dřina. O tom se přesvědčila pětice děvčat z naší školy, která od října chodí do kroužku gymnastiky. Holky měly tedy poměrně krátkou dobu na to, aby mohly začít pomýšlet na účast na závodech. Musely se naučit předepsanou sestavu na prostných (akrobacie) a na hrazdě, plus přeskok se zášvihem. Před termínem závodů trénovaly až 3x týdně a 19. března jsme vyrazily do Střelic.

 Na všech byla znát velká tréma a obavy. Bylo zde ale určitě i velké očekávání, protože jsme přípravu rozhodně nepodcenily. Naše gymnastky svá vystoupení zvládly výborně, bez větších chyb. Největší strach jsme měly ze cvičení na hrazdě. Ale i tam se jim sestavy velmi povedly. Kateřina Veskernová dokonce na tomto nářadí dostala nejvyšší známku ze všech přítomných závodnic!

V soutěži družstev jsme se tedy nakonec umístily na krásném 2. místě. Získaly jsme tak historicky první pohár z gymnastiky a již zmiňovaná Kateřina vybojovala navíc famózní stříbrnou medaili v soutěži jednotlivkyň. Od prvního místa nás dělily pouhé 3 bod  – měly jsme celkově 107,1 a vítězné Střelice 110,1 bodu. Na 3. místě se umístily gymnastky z Rajhradu a na 4. místě Gymnázium Šlapanice.

Děvčata, moc děkujeme za perfektní výkon a úspěšnou reprezentaci.

Závodily: Renata Straková, Ivana Lacinová, Barbora Boščíková, Kateřina Dreslerová, Kateřina Veskernová

Renata Karpíšková

Pěvecká soutěž ve 4. a 5. ročníkuLidské tělo
Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty