Florbalový krajský úspěch mladších žáků

prosince 11, 2018

Florbalový podzim pro naši školu vyvrcholil účastí mladších žáků na krajském finále ve Slavkově. Za účasti nejlepších florbalistů z Hodonína, Znojma, Brna, Boskovic, Velkých Pavlovic, Šaratic, domácích a samozřejmě nás se rozpoutal o třídu kvalitnější a organizovanější florbal, než jsme zažili při vítězství v okresním finále.

V dobře nalosované skupině jsme v prvním nervózním zápase porazili Šaratice, poté i domácí. Vážnější prověrkou bylo až utkání s Hodonínem, kde se florbalu věnují. Třígólový rozdíl jsme stačili jen korigovat na 2 : 3. To nás sice posunulo do semifinálového pavouka, ale proti favoritovi turnaje ze Znojma, jednomu z kandidátů na celorepublikové stupně vítězů. Zde jsme silného protivníka zaskočili odpovědnou hrou zezadu a také úvodní brankou. Nadějnou poločasovou remízu jsme po pár rychlých gólech neudrželi a prohráli ještě poměrně přijatelně 1 : 5. Souboj o 3. místo byl soubojem nervů při nájezdech na brankáře, kde jsme zklamaným hráčům Hodonína nedali šanci.

Třetí místo bylo při tak velké síle konkurence opravdu maximem. Převzít odpovědnost pod tlakem si vyzkoušeli všichni nominovaní hráči včetně o rok mladších, kteří by měli být jádrem úspěšného týmu v příštím školním roce. Je třeba vyzvednout krom F. Ráčka s M. Karáskem i zbytek jejich první pětky. J. Volf, P. Kolář a M. Sendler konkurovali i těm nejlepším. Moře zkušeností získali A. Kršek i nadějný P. Aubus se stále sebevědomějším Zvěřinou. Dalšími medailisty byli R. Slaný, T. Procházka a A. Urbič.

Lukáš Nápravník

Předvánoční VídeňDěti darovaly dětem vánoční krabice od bot
Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty