Florbalové turnaje

Únor 06, 2019

Po listopadovém florbalovém šílenství jsme v lednu „pouze vyzobávali“ třešinky na dortu v podobě krajského finále. Nejdříve 25. 1. 2019 proběhlo finále starších žáků a v pondělí 28. 1. 2019 i starších žákyň. Na této úrovni je to velká organizační záležitost s více než stovkou účastníků, se zapojenou velkou časomírou a doprovodným mikrofonem, díky čemuž hráči i hráčky zažili atmosféru větších akcí.

V pátek hrající chlapci bohužel působili jako nesourodý tým, jehož někteří jednotlivci nezvládali při neúspěších své emoce. Přesto individuální bojovnost většině hráčů nechyběla. To, že „papírově“ hráči naší školy na soupeře měli, dokazovalo srovnání hned v prvním zápase s OČOV Hodonín, který prohráli až v koncovce 2 : 1. Tento náš přemožitel celý turnaj nakonec vyhrál a postupuje do závěrečného jednozápasového boje o vysněné republikové finále. Na nás po dalších těsných porážkách zbyly příčky na chvostu.

Celkové pořadí:

1.ZŠ Hodonín

2. ZŠ Boskovice

3. GSS Mikulov

4. ZŠ Znojmo

5-6. ZŠ Vyškov a ZŠ Brno, Labská

7-8. ZŠ Rosice a ZŠ Pohořelice

Turnaj dívek byl poznamenán sněhovou kalamitou, kdy většina týmů měla značné zpoždění a Bučovice bohužel vůbec nedorazily. Považte, družstvo z Dolních Bojanovic cestovalo od 5.15 a dorazilo na halu v 10.00! Nicméně s náročným cestováním se dívky popasovaly dobře a skončily celkově druhé. Naše borkyně svou skupinu vyhrály, ale v semifinále narazily na neuvěřitelně vitální a vyrovnané „cestovatelky“ z Bojanovic. Ty nás odsoudily k boji „jen“ o třetí místo. Největším problémem bylo vyrovnat se se zklamáním z neúčasti ve finále. Že se to podařilo, dosvědčuje krásný bronzový pohár v nových vitrínách na chodbě školy. Nejlepší střelkyní turnaje se opětovně stala Kristýna Straková.

Celkové pořadí:

1.GSS Mikulov