Florbalové turnaje 2022/2023

listopadu 28, 2022

Dívčí florbalové turnaje

Starší dívky (8.–9. ročník)

Dne 4. 11. 2022 se v pohořelické sportovní hale uskutečnil dívčí florbalový turnaj. Jednalo se o okresní finále děvčat osmých a devátých tříd. Doplňovaly je ale i mladší hráčky.

Turnaje se zúčastnilo celkem 5 škol: Pohořelice, Těšany, Modřice, Drásov a Gymnázium Šlapanice. Naše hráčky obsadily 5. místo.

Florbalový turnaj z pohledu hráčky

Vzhledem k tomu, že se s děvčaty florbalu nevěnujeme závodně a neúčastníme se pravidelných přípravných tréninků, nechtěly jsme na sebe vytvářel příliš velký tlak. Do soutěže jsme šly s tím, že se pokusíme vydat ze sebe to nejlepší a hru si chceme hlavně užít. Naší největší slabinou byla neschopnost se v prvních chvílích sehrát. Ale i s ní jsme si postupně dokázaly poradit.

První turnaj jsme sehrály 24. 10. 2022 v Těšanech. Zde nám to ze začátku příliš nešlo, ale v průběhu turnaje jsme si našly systém, který zafungoval. S paní učitelkou Kopřivovou jsme vytvořily 3 lajny (pětky), které jsme střídaly přibližně po 2–3 minutách. Tato taktika nás sjednotila a pokračovaly jsme s ní i u nás ve škole. Byly jsme už daleko sehranější a silnější. Toho si všimli dokonce i učitelé z ostatních škol.

Obrovskou výhodou bylo to, že jsme dostávaly rady i od zkušených hráčů, než jsme my samy, od našich kluků. Avšak současně jsme měly i smůlu v tom, že nám kvůli zranění a nemoci vypadly dvě skvělé hráčky (Marie Součková a Adéla Bělušová), což nás znatelně oslabilo.

Chtěly bychom poděkovat za to, jak nám naši spolužáci fandili. Byl to pro nás hnací motor a odlehčovalo to závodní nervozitu. Jsme rády, že jsme mohly reprezentovat naši školu, a doufáme, že příští rok na naše následovkyně umístí lépe a ukáží, že je naše škola nejlepší!

Mladší dívky (6.–7. ročník)

Dne 15. 11. 2022 se v Těšanech konalo okresní finále děvčat 6.–7. ročníků. Turnaje se zúčastnilo celkem pět škol. Považuji za důležité vyzdvihnout fakt, že holky byly velmi sportovně naladěné. Jako tým byly skvěle sehrané a navzájem se doplňovaly. Dobíhaly míčky, chodily do soubojů a soupeřkám se tedy obtížně střílelo na bránu. Na druhou stranu malinko „drhla“ střelba na bránu.

Suma sumárum se staly nejúspěšnějším florbalovým týmem naší školy. Proč? Protože si vybojovaly bronzové místo. Holky na závěr převzaly pohár, ze kterého měly obrovskou radost!

Chlapecké florbalové turnaje

První polovina měsíce listopadu byla ve znamení chlapeckých florbalových turnajů. Odehrálo se několik okrskových i okresních kol. Naši kluci bojovali jako lvi.

Mladší chlapci (6.–7. ročník)

Chlapci ze 6. a 7. tříd vyhráli okrskové kolo a do okresního finále postupovali jako neporažení. V okresním kole na ně ale čekaly dva týmy, které je porazily, a tak nakonec obsadili nepopulární čtvrté místo. Byla to škoda, protože kluci měli na to, aby bojovali o vítězné pozice. Vše se ale změnilo, když poprvé prohráli. Začali panikařit, a tím pádem se celkově změnila souhra týmu. Tak či tak je ale čtvrté místo pěkné.

Starší kluci (8.–9. ročník)

Chlapci z 8. a 9. tříd skončili v okrskovém kole pátí a v okresním finále šestí.

Autoři: Veronika Mrázková, Karolína Kratinová (obě z 9. B), Barbora Kopřivová.

Mažoretky v Senoradech9. C jako DNA detektivové
Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty