Florbalové šílenství

Listopad 13, 2018

Počasí připomínající babí léto nás do hal ještě nezahání, zaháníme se tam sami každoročním podzimním florbalovým šílenstvím.

Letos to odšpuntovaly starší žákyně, které pod novým, ale velmi kvalitním vedením ředitele Stanislava Poláka nejdřív 24. 10. vyhrály okrsek v Ivančicích. Poté se 1. 11. představily i u nás doma v pohořelické aréně ve finále okresu. Podívat se na ně přijel i dlouholetý florbalový guru naší školy Bob Bajer. Zde holky až na osmý pokus poznaly pachuť porážky, naštěstí až ve finále, ve kterém narazily na hráčky Sokolnic, z nichž několik nastupuje k pravidelným zápasům organizované florbalové soutěže. Na jejich převaze to bylo znát, nic nezmohla ani už unavená nejlepší střelkyně turnaje Straková. Brali jsme i tak skvělé druhé místo v okrese za prohru 3 : 5.

Přesto se díky pořadatelství budou moci děvčata představit v krajské soutěži v lednu, kde bude tlak na jejich výkony a mentální připravenost ještě větší. Je to další úspěch této silné generace, která pod sebe v zápasech dostala například ZŠ Ivančice, Gymnázium Židlochovice, Dolní Kounice, Zbýšov, Bílovice nad Svitavou, Těšany.

Lukáš Nápravník

Halloween ve III. odd. ŠDSvatební projektová výuka