Florbal mladších žáků

Listopad 28, 2018

Máme za sebou organizaci dalšího sportovních klání, kterého jsme se také účastnili, tentokrát ve florbale mladších žáků.  Této progresivní kolektivní hře se v Pohořelicích daří.  Může za to volnočasová píle trenéra Filipa Ramšáka, resp. Tondy Tomečka, ale také podmínky, které škola v čele s ředitelem Mgr. Stanislavem Polákem, trenérem pro školní turnaje, vytváří. Podstatný „zbytek“ je na vůli a energii hráčů samotných.

V kategorii mladších žáků vznikla dobře laděná parta kolem Filipa Ráčka a Matěje Karáska, která  7. 11. 2018 v okrskovém finále s Vranovicemi padla až v prodloužení „náhlou smrtí“. Skonat nám dopomohl nejlepší hráč turnaje Zdeněk Venka. Přesto jsme díky pořadatelství postoupili do okresního finále. Dne 16. listopadu  jsme pak postupně servírovali pachuť porážky školám ze Zbýšova, v odvetě za okrskové finále Vranovicím, Oslavanům a Újezdu. Velmi pěkným kolektivním a organizovaným florbalem jsme uhráli první místo v okrese a postup do krajského finále ve Slavkově u Brna! Díky patří, krom výše zmíněných, také P. Kolářovi, Š. Zvěřinovi, J. Volfovi, R. Slanému, M. Sendlerovi, A. Urbičovi, D. Krškovi, P. Aubusovi, M. Hlaváčkovi a D. Hrachovinovi.

Lukáš Nápravník

Víš, proč třídit baterie?Senorady