Festival dokumentárních filmů o lidských právech v Brně: "Jeden svět“

března 25, 2018

Věkově nejvyzrálejší osazenstvo ZŠ Pohořelice se ve třech březnových termínech zúčastnilo tradičního prestižního festivalu o lidských právech. Zde je popsán žáky 9. B, kteří ho absolvovali jako první.

Dne 13. 3. 2018 jsme jako třída s panem učitelem Lukášem Nápravníkem vyrazili směr Brno. Jeli jsme na festival „Jeden svět“ o lidských právech, kde jsme měli šanci zhlédnout několik filmů. Přesněji šlo o tři dokumentární filmy – telefonáty dětí na linku bezpečí, chlapec pracující v rodinném řeznictví a starý muž, který věděl jak žít i umřít. Každý film byl něčím zajímavý. Atmosféra byla příjemná a inspirující. Marie (naše moderátorka) nám dala prostor i na vyjádření našich názorů. Po skončení jsme se vydali autobusem zpátky do Pohořelic, kde jsme se vrátili do vyučování.

Na tomto článku se podíleli metodou jedné věty žáci 9. B: Chrást, Štěpánková, Katolická, Schönbaumová, Novotná, Dubšová, Musilová, Marušincová, Matalová.

Lukáš Nápravník

Vítáme jaroTak jsme druzí, no a co!
Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty