FabLab

listopadu 11, 2022

Žáci sedmých ročníků měli možnost navštívit FabLab University. Jedná se o přívěs, který byl po dobu několika dní zaparkován před naší školou. Uvnitř přívěsu jsme si mohli prohlédnout nové přístroje jako řezací plotter a termolis na tisk samolepek. Dále jsme měli možnost pozorovat vznik tisku na trička, práci kooperativního robotického ramene, laserové řezačky, několika 3D tiskáren, modelovací frézky a elektronového mikroskopu.

Zkušení lektoři žákům vysvětlili princip fungování laserové tiskárny a poté se pustili do tvorby vlastního návrhu. Na počítači si vybrali motiv a po úpravě a nastavení parametrů již sledovali odesílání souboru na tiskárnu a vyřezávání podšálku do dřevotřísky. Žáci se tak mohli účastnit celého procesu výroby od návrhu až po konečný výrobek a vyzkoušet si těžko dostupné moderní výrobní stroje.

Přírodovědný kroužek v akciDějepis hravě