Exkurze na Úřadu práce v Brně

října 06, 2022

Začátkem září se všichni žáci 9. tříd vydali na Úřad práce do Brna. Exkurze se konala v rámci kariérního poradenství, tedy volby budoucího povolání. Dozvěděli jsem se všechno o studiu na střední škole. Poradili nám, jak správně vyplnit přihlášku, upozornili na důležité termíny a ukázali nám, jaké povolání by se k nám mohlo hodit.

Všechny nejvíce zajímal psychologický test, který na nás čekal. Právě on nám měl pomoci ukázat, jakým směrem se při dalším studiu vydat.

A jak test vypadal?

Dostali jsme dva papíry. Na jednom byly otázky a na druhý jsme zaznamenávali své odpovědi. Otázek bylo celkem 120 a odpovídali jsme na ně ano, či ne. Samozřejmě podle pravdy. Vyskytovaly se zde otázky na naše zájmy, koníčky, věci, které máme a nemáme rádi, a další záludné otázky. Byli jsme upozornění, ať na otázky odpovídáme opravdu pravdivě, aby nám vyšlo skutečně to, co se k nám hodí. V opačném případě by nás v budoucnu naše studium a povolání nemusely bavit. Otázky byly časově omezeny a na celý test jsme měli pouze 15 minut. V momentě, kdy jsme měli hotovo, jsme si sečetli počet svých kladných odpovědí. Podle jejich počtu nám pak vyšel návrh našeho budoucího povolání.

Přejeme hodně štěstí při vaší volbě.

Autoři: Žáci mediální výchovy

TÁBORÁK aneb třídní schůzky netradičněDýňáčci v Pasohlávkách
Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty