Exkurze Jaderná elektrárna Dukovany (EDU)

února 10, 2016

V rámci tématu Jaderná energie se dne 2. února 2016 zúčastnili žáci 9. tříd exkurze v Jaderné elektrárně Dukovany (EDU)

Po příjezdu se žáci seznámili s historií EDU, jejíž výstavba sahá do 70. let 20. století a jejíž provoz byl zahájen v roce 1985. V informačním středisku se našich žáků ujaly dvě průvodkyně, které nás provedly rozděleně už ve dvou skupinách interaktivním zajímavým programem, který popisoval celý proces výroby elektrické energie v EDU. V jednotlivých částech tohoto programu se pak žáci dotazovali na průběh jaderné reakce, práci jaderného reaktoru a jeho okolí, výměnu a likvidaci jaderného paliva i na práci klíčových zaměstnanců zabezpečujících bezpečný provoz EDU. Dvouhodinový nabitý program většině žáků rozšířil znalosti o právě probírané tématice.

Lenka Černá, Petr Řiháček

Přidat komentář
Program Strom, dřevo, papírZápis

Přidejte Váš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty