Exkurze do Vida science centra v Brně

ledna 06, 2016

Před vánočními prázdninami 18. 12. byli žáci 7. A, 7. C a někteří žáci 8. tříd ve Vida centru v Brně. Je to centrum interaktivních her z oblasti různých oborů fyziky, biologie a chemie. Žáci si tak mohli zkusit naplnit horkovzdušný balón, který pak vylétl ke stropu haly, seznámit se s termokamerou, zjistit svoji tepovou frekvenci, EKG, pokusit se o umělé dýchání na figurínách, podívat se, jak funguje příliv a odliv nebo si poslechnout, jaká je hladina hluku v brněnských ulicích. Shlédli také představení z oblasti chemie o světle. Na závěr si mohli zakoupit interaktivní hry nebo knížky s populárně – vědeckou tématikou v místním obchůdku. Celé dopoledne v zábavním vědeckém centru si skvěle užili.

Věra Harvánková, Lucie Hrabovská, Simona Škrabalová

Přidat komentář
Vánoční výzdoba – 4. a 5. ročníkVánoce ve 3. A

Přidejte Váš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty