Ekologický filmový festival v Brně

října 21, 2018

Ekologická témata stále silněji rezonují ve společnosti a samozřejmě také ve školách. Třída 8. C navštívila 11. 10. 2018 v rámci Ekologického filmového festivalu speciální stan na náměstí Svobody v Brně, kde pro nás byl připraven program zaměřující se na význam vody v krajině i obecně. Nejvíce asi žáky zaujal úvodní a závěrečný program.

Začali jsme atraktivními „hokusy – pokusy“ z dílny zábavně-vědeckého parku VIDA! zaměřenými na  vodu, oheň a život. V závěrečné skupinové práci jsme zase svými nápady zachraňovali poslední zbytky vody na planetě. Střední část vyplňoval dokumentární film Tajemný svět mokřadů, jenž dětem představil krásu, bohatost a biodiverzitu mokřadů a jejich význam v krajině. Film obsahoval podstatné zmínky i o nám velice známém území mušovských jezer a oblasti pod Pavlovskými vrchy.

Snad se některý z přítomných žáků či žákyň v dospělém životě významně zasadí o řešení problémů spojených s vodou v krajině a jejím celkovým nedostatkem. Možností pro realizaci bude jistě dost.

Lukáš Nápravník

4. B a 5. B tvořily venkuPodzim v Pasohlávkách
Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty