Dvojitý úspěch, dvojitá radost

května 13, 2022

Své mimořádné matematické nadání, schopnost logického úsudku a lásku k číslům prokázal hned nadvakrát žák 5. D Tomáš Dušek. Nejprve se Tomáš bez jediného zaváhání vypořádal se všemi úkoly Matematického klokana, a obsadil tak s plným počtem bodů společně s dalšími úspěšnými řešiteli 1. místo v celorepublikovém finále v kategorii Klokánek.

Zanedlouho poté jsme se mohli společně s Tomáškem radovat podruhé, a to postupem do finálového kola matematické soutěže Pangea. Letos byly úlohy v soutěži zaměřeny na téma Cestovatelské objevy a hry, a tak se děti kromě matematických schopností procvičily i ve znalostech zeměpisných a ověřily si své schopnosti logického myšlení a bystrého úsudku. I přes náročnost všech patnácti soutěžních úkolů se Tom z téměř deseti tisíců řešitelů probojoval mezi čtyřicítku nejlepších z celé republiky a v červnu nás pojede reprezentovat do Prahy, kde se v prostorách Národního muzea uskuteční finálové kolo.

V obou soutěžích se jistě neztratil ani Martin Urban, který se ve školních kolech umístil vždy na 2. místě, a zdatně tak Tomovi „šlapal na paty“. Oběma hochům patří náš velký dík za pečlivou a vytrvalou přípravu na matematická klání a za vzornou reprezentaci naší školy. Tomovi budeme všichni držet palce ve finálovém kole!

Za 5. D třídní učitelka Romana Červinková

S jakými úkoly si musely děti poradit (a jak byste obstáli vy), se můžete podívat a vyzkoušet si zde:

Matematický klokan

Pangea, 5. ročník

Jedlá zahrada na DlouhéMatematický klokan
Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty