Dopravní výuka ve 3. třídách

listopadu 03, 2016

Co máš dělat na červenou,
když se kolem auta ženou?
Na chodníku klidně stát,
v jízdní dráhu nevbíhat.

A když svítí zelená,
Co to děti znamená?
Malí jako velicí,
všichni přejdou silnici.

Výuka prvouky ve třetích ročnících začala rozšířením znalostí o dopravních situacích a dopravních značkách.  Tomu byla také přizpůsobena nedávno proběhlá daltonská výuka, která pro nás byla v tomto školním roce už druhá. Pro žáky bylo přichystáno několik úkolů, některé byly povinné, jiné děti splnit nemusely. Nejprve byl pro každého nachystán test skládající se z dvaceti záludných i méně záludných otázek. Následovala omalovánka s důležitými telefonními čísly a v neposlední řadě si děti na tvrdý papír samy sestavily svůj díl silnice s auty, kamiony a značkami. Díly jsme poté seskládali v jednu velikou klikatou silnici. Tyto úkoly splnil každý. Poté jsme si už jen hráli, pro děti byly připraveny různé omalovánky, hledání rozdílů, hledání součástek na kolo, pexesa, kvarteto a další hry – jak jinak než s dopravní tematikou. Jestli se třeťákům jejich druhý dalton líbil, posuďte sami. Přikládáme několik fotografií.

                                                                            Eva Dohnalová, Jitka Králíková, Simona Urbičová

 

 

Beseda s CHKO PálavaTýden knihoven se školní družinou
Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty