Dopravní výchova

září 29, 2015

Na krásný zářijový den 23. 9. 2015 si pohořelické zařízení Středisko volného času připravilo pro žáky 4. tříd dopravní výchovu. Po přednášce o značkách, pravidlech silničního provozu a výbavě kola se žáci přesunuli na provizorní dopravní hřiště, kde je čekala tři obtížná stanoviště.

Vyzkoušeli si jízdu zručnosti mezi překážkami na kole či koloběžce a zopakovali si pravidla správného přecházení přechodu v reálné situaci. Nejobtížnější disciplínou se stala projížďka provizorním okruhem, kde na ně čekaly nejrůznější nástrahy. Museli zastavit na stopce, dát přednost chodcům i vlaku, vypořádat se s náročnou křižovatkou. Přes záludné disciplíny dopravní den žáky bavil a už se těší na další dopravní výchovu, která je čeká na jaře.

Kateřina Dalecká, Martina Kozderová, Iva Vaculíková

Čtenářská dílnaSoutěž Voda živá

Přidejte Váš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.