Dobře nám to lítá!

října 29, 2018

V každé vesnici či městě je alespoň základní nabídka sportů a pohybových kroužků. Pestrost nabídky souvisí s životními cestami trenérských a tělocvikářských bláznů, navázaných na konkrétní lokalitu. I já jsem začal hrát basket, protože jistý pan učitel Adámek byl do basketu zapálený a nakazil nás. A tak se může stát, že i malá vesnice má mužské basketbalové áčko s béčkem a že v Pohořelicích velice dobře funguje jinde ještě pořád exotický sport frisbee. Určitě má smysl účastí na turnajích určených pro školy podporovat výborné působení Honzy Rozehnala, který má pohořelické kapry s „létajícím talířem“ na starosti.

Protože základní školy svůj turnaj nemají, pravidelně se účastníme turnaje určeného pro střední školy a gymnázia. Po odchodu silného ročníku devátých tříd jsem měl obavy, aby nás fousatí maturanti „nerozsekali“. Opak byl ale pravdou, z celkových 12 týmů jsme skončili na 4. místě a o tom, že si medaile neodneseme, rozhodl až poslední bod po limitu jinak velmi vyrovnaného zápasu! Dosáhli jsme zatím nejlepšího výsledku ve frisbee za několik let!  Mimo jiné jsme porazili Gymnázium Křenová, Gymnázium kpt. Jaroše a Gymnázium Klobouky u Brna. Tým táhli A. Minařík, M. Doušek, J. Patočka, V. Haumer, M. Vrbka, ale i K. Šmídová, A. Řehoř, P. Procházka a B. Šenkýřová, která si odnesla drobné zranění ruky. Asi začínáme ve frisbee něco znamenat.

Lukáš Nápravník

Prvorepubliková výstava17. vydání školního časopisu V Poho
Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty