Děti darovaly dětem vánoční krabice od bot

prosince 11, 2018

Blíží se vánoční svátky a snad každý z nás už se těší, až si doma odpočine u pohádek a cukroví, obdaruje své blízké a potěší se dárky, které sám dostane. Ne všem dětem se to však poštěstí, a proto Diakonie Českobratrské církve evangelické každoročně pořádá charitativní sbírku Krabice od bot, která má za cíl potěšit děti z chudších rodin v ČR. I my jsme se letos rozhodli zapojit do sedmého ročníku této akce, a udělat tak o Vánocích radost co nejvíce chudým dětem.

Propagaci akce si vzali na starost žáci mediální výchovy, kteří si nastudovali potřebné informace a poté informovali všechny třídy 2. stupně o smyslu akce a o tom, co by mělo být obsahem krabic. Všichni dobrovolníci pak mohli během dvou týdnů nosit různé dárečky (oblečení, kosmetiku, psací potřeby, knížky atd.). Cílem nebylo nakupovat drahé dárky, ale uvědomit si, že i některé věci, které máme doma a nepoužíváme je, ještě mohou posloužit a potěšit někoho jiného. Zaměřili jsme se hlavně na děti ve věku žáků druhého stupně a nashromáždili pro ně velké množství předmětů.  Ty jsme pak společně roztřídili podle pohlaví a věku a bohatě jimi naplnili jednotlivé krabice od bot. Pak už nezbývalo než krabice zabalit do vánočního papíru, opatřit je štítkem, komu jsou určeny, a převézt do sběrného místa v Hustopečích. Odtud putují například do dětských a azylových domů v Kyjově, Moravském Krumlově, Brně či Boskovicích. Doufáme, že každá z našich pětatřiceti krabic udělá svému příjemci radost.

Děkujeme všem žákům, rodičům a učitelům, kteří přispěli dárečkem, balicím papírem či prázdnou krabicí, i těm, kteří se zapojili při propagaci akce, sběru a třídění dárků či balení a nakládání krabic.  Díky vám všem bude mít 35 dětí o něco štědřejší Vánoce.

Veronika Gajdošová

Florbalový krajský úspěch mladších žákůAdvent v Pasohlávkách
Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty