Detektivní příběh

června 27, 2022

Konec školního roku jsme si zpestřili dvoudenním daltonem zaměřeným na čtení s porozuměním. Tentokrát našim tématem byla přímo detektivka z knihy Kočka Moura a její přátelé od Martiny Drijverové.

Detektivky nejsou jen pro dospěláky.  My jsme se také trochu obávali, než jsme se začetli do děje. Byly také chvilky, kdy jsme se pořádně zapotili nad řešením. A o co vlastně šlo? Záhadou byla loupež. Není zloděj jako zloděj. Chtěli nás, detektivy, pořádně zmást. Proto jsme museli být dobří pozorovatelé, správně číst, umět si domyslet konec, dokonce i přehodnotit podezřelé. Objevil se na scéně totiž falešný lupič. Žádný případ není vyřešen hned, a tak se nám to celé snažení natáhlo až do druhého dne.

Vyzkoušeli jsme si roli detektiva, který musí umět dobře naslouchat a cíleně se ptát. Pátrání nás bavilo a krom toho jsme zvládli i kočičí divadlo, pantomimu mňau, kouzla zubním kartáčkem a zkusili jsme si vytvořit malý komiks. Celé kočičí snažení jsme zakončili besedou v knihovně. Tímto moc děkujeme, že se nám paní knihovnice věnovaly a nalákaly nás na další krásné kočičí knížky. Těšíme se na prázdninové čtení.

A kdo byl ten pravý zloděj? Neřekneme, přečtěte si knížku!

Báječné prázdniny přejí školáci z 2. B a p. uč. Poprachová

Poznáváme Brno trochu jinakNávštěva paní knihovnice ve škole