Deník Anny Frankové

prosince 19, 2017

V pondělí 11. prosince vyrazili žáci 2. stupně za kulturou do divadla Polárka. Na programu byla divadelní inscenace Deníku Anny Frankové, který je významný jak z historického, tak i z literárního hlediska. Žáci byli v hodinách českého jazyka seznámeni s knižní předlohou, tedy skutečným deníkem, který si psala třináctiletá židovská dívka v letech 1942 – 1944, kdy se spolu s rodinou skrývala před nacisty v zadním traktu kancelářské budovy v Amsterdamu.

Ukázky z deníku některé zaujaly natolik, že jeli do divadla s velkým očekáváním. To bylo zhlédnutím inscenace naplněno. Během dvouhodinového představení byl působivě vylíčen Annin příběh od příchodu do úkrytu přes každodenní starosti spojené s nedostatkem jídla, strachem, problémy s matkou a první láskou až po jejich odhalení a deportování do koncentračních táborů a následnou smrt.

Na jevišti se po celou dobu představení prolínaly dvě scény – pokoj současné teenagerky, která řeší podobné „problémy“ jako naši žáci, a malá krychle představující úkryt v domě Frankových, kteří řešili problémy zcela jiné. Žáci si prostřednictvím tohoto srovnání mohli uvědomit, jaké hodnoty jsou skutečně důležité.

Představení se nám moc líbilo a někteří se snad i nechali inspirovat, kterou knihu si příště zvolit pro přečtení a zapsání do čtenářských deníků.

Veronika Gajdošová

Šťastné a veselé!Advent v Pasohlávkách
Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty