Dění v dílnách pokračuje

Leden 07, 2019

Žáci šestých ročníků už nabyli teoretické zkušenosti, které začali zužitkovávat ve školních dílnách. Nejprve si vyrobili brousítko, které využijí po celou dobu práce se dřevem v dílnách. Poté pokračovali ve výrobě hrací kostky, na které si zkoušeli i zdobení pomocí ozdobných pájek do dřeva. Dalším výrobkem je dřevěná destička s písmenem, kde si vyzkouší svou trpělivost při zatloukání hřebíků. Práce je baví, takže pomalu zkoušíme složitější výrobky.

Ale ani žáci sedmých ročníků nezahálí. Jejich pracovní náplní je kov (práce s drátem a potom i práce s plechem). Začali jsme jednodušším drátem, kdy si vyrobili stojánek na fotku ve tvaru květiny. Před Vánocemi začali pracovat s dřevěnými šablonami, pomocí kterých vyráběli anděly. Nejeden určitě udělal radost někomu blízkému pod vánočním stromečkem. Z plechu nás čeká výroba lodiček, na kterých si vyzkouší všechny teoretické znalosti, které se dosud naučili.

Jitka Benová

Kroužek dílen v plném prouduVzpomínka na Vánoce
Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty