Den Země v Pasohlávkách

dubna 27, 2022

V pasohlávské škole často opouštíme školní třídu a učíme se venku. Jsme vděční za krásné prostředí, ve kterém můžeme poznávat přírodu, sportovat, číst si i počítat. Děti mají přirozený, laskavý vztah k rostlinám i zvířatům svého domova. Ve škole pěstujeme květiny a zeleninu, na procházkách pozorujeme hmyz a vodní živočichy.

Ve čtvrtek 21. 4. jsme se přírodě věnovali celý den a tentokrát jsme se u příležitosti Dne Země zaměřili na odpady. V matematice jsme počítali, jak dlouho trvá přírodě, než rozloží různé materiály, v prvouce jsme si zopakovali barvy nádob na tříděný odpad, v českém jazyce jsme četli Filipova další dobrodružství, kde děti s doktorem Přírodou hledaly způsoby, jak pomoci Modré babičce, aby se jí lépe trávilo, co jí lidé dají. Děti v příběhu objevily způsob, jak naší Zemi pomoci. Prozkoumaly lesy a rybníky a sbíraly, co by Modré babičce škodilo. Pasohlávské žáky tento způsob léčení naší planety velmi oslovil, proto jsme další týden s rukavicemi a odpadkovými pytli vyrazili k vodě a sbírali, co by naší Zemi nechutnalo. Jsem moc ráda, že jsme takto mohli naší nádherné přírodě prokázat vděčnost a úctu.

Výzkumná činnost v 5. ABěžecký závod v Rakousku (Spannberg)
Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty