Den Země je mezinárodní svátek, který jsme na naší škole oslavili již v pátek 21. dubna celodenní akcí pro žáky druhého stupně. Hlavním naším cílem bylo upozornit na problémy, které ohrožují náš životní prostor – velká produkce odpadů a nedostatečná ochrana životního prostředí.
I jednotlivci mohou učinit spoustu drobných kroků k ochraně naší planety, proto jsme se zapojili do celorepublikové akce Ukliďme Česko a zorganizovali sběr a třídění odpadků nejen v okolí školy. Některé třídy se vydaly podél Jihlavy, další k nedalekému vojenskému bunkru nebo do Velkého Dvora. Další aktivitou tříd bylo 25 stanovišť umístěných na chodbách školy, kde žáci plnili úkoly spojené s tříděním odpadu a ochranou rostlin a živočichů. Na to jsme navázali exkurzí čističky odpadních vod, kde měl pro nás pan Ševčík připravenou poutavou procházku po celém areálu i s výkladem. Nakonec nemohla chybět ani populární online úniková hra na počítačích.
Téma třídění odpadů a ochrana životního prostředí je velmi aktuální a důležitá pro celou společnost. Snažme se minimalizovat svůj ekologický dopad. Každý krok, který pomůže chránit přírodu, je důležitý.

Mgr. Věra Harvánková