Den s Integrovaným záchranným systémem

března 07, 2021

Rádi vzpomínáme na pátek 18. září, kdy město Pohořelice pro žáky 5. ročníku uspořádalo výukovou akci s názvem „Bezpečnější Pohořelice“. Počasí nám přálo, a tak jsme mohli celé dopoledne strávit venku. Nejdříve jsme se stali svědky dopravní nehody, při které nám zkušený pan záchranář vysvětloval, jak probíhá záchranná akce, ošetření zraněného a převoz sanitkou. Potom jsme s nadšením sledovali kynologický výcvik. Psovodi z Židlochovic nám předvedli aport, akrobacii, poslušnost a také dopadení pachatele. Následně jsme se rozdělili a po třídách jsme navštěvovali jednotlivá stanoviště. Hasiči z pohořelické stanice nám ukázali hasičský vůz, dovolili nám potěžkat si hydraulické nůžky a prozradili nám, jak se stát hasičem. U růžového stánku nám paní z Popálek povyprávěla svůj nešťastný příběh o tom, jak ji spálily dráty, a my jsme si uvědomili, jak kruté popáleniny jsou a jak velký pozor si musíme dávat. Záchranáři nás učili první pomoc a na figuríně jsme si vyzkoušeli také nepřímou masáž srdce. Na stanovišti BESIPu jsme si připomněli pravidla silničního provozu a pan policista nám ukázal, jak se pouští výstražné majáky a policejní siréna, jak bezpečně sbírat injekční stříkačky a nechal nám zažít pocit zajatce v poutech.

Celá akce pro nás byla velmi poučná a hlavně se nám všem moc líbila.

Děkujeme!

Za všechny žáky 5. tříd i jejich vyučující

Mgr. Kateřina Pikulová

Doba ledová v 1. BPéče o děti rodičů IZS (březen 2021)
Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty