Den s integrovaným záchranným systémem v Pohořelicích

června 27, 2016

Dne 21. 6. 2016 se žáci naší školy zúčastnili aktivně akce pořádané jednotlivými složky IZS, která se konala na náměstí Svobody v Pohořelicích. V ostrých reálných akcích a navozených situacích na různorodých stanovištích pak jednotlivé složky (hasiči, Policie ČR a dálniční policie, Městské policie Pohořelice, BESIP a Český červený kříž) ukázaly svou připravenost.

Naši mladší i starší žáci pak na vyhrazených stanovištích si prakticky zkoušeli, jak zabezpečit místo nehody, životu zachraňující úkony, resuscitaci, skládání hasičského žebříku, včetně hašení požáru, a měli možnost se na všechno zeptat přímo odborníků.

V nastávajícím období letních prázdnin je předpoklad, že se můžeme neplánovaně dostat k různým nehodám a každá taková zkušenost a znalost se pak při záchraně člověka vyplatí. Rozhodně to nebyl ztracený den. Toto byl určitě hlavní smysl této úspěšné ukázky pořádané pod patronátem města Pohořelice.

Petr Řiháček

Fotoreport z LedniceTonoucí šesťáky zachraňovali hasiči na člunu
Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty