Den přírodních věd v zoologické zahradě v Brně

listopadu 16, 2022

V říjnu se někteří žáci druhého stupně se zájmem o přírodní vědy zúčastnili soutěže k příležitosti Dne přírodních věd v Zoologické zahradě v Brně. Žáci plnili různé praktické i teoretické úkoly na stanovištích rozmístěných po celém areálu zoologické zahrady, mohli tak spojit soutěžení i s prohlídkou zoo.

Celá soutěž se nesla v duchu celoživotního díla Gregora Johanna Mendela, významného vědce, od jehož narození právě letos uplynulo 200 let. Každé stanoviště se týkalo jednoho velkého tematického celku vztahujícího se k výzkumné práce G. J. Mendela, například výzkumu genetiky, botaniky nebo včel. Na jednotlivých stanovištích byly soutěžícím žákům nejprve předávány informace velice poutavým a zážitkovým způsobem žáky Střední průmyslové školy chemické v Brně. Poté žáci samostatně pracovali a plnili jednotlivé úkoly. Na závěr soutěže si studenti Střední průmyslové školy chemické připravili poutavou show plnou různých chemických pokusů.

Domů se žáci vraceli plní zážitků a nových vědomostí. Studenti Střední průmyslové školy chemické pro ně byli velkou inspirací a důkazem, že přírodní vědy lze studovat i po dokončení základní školy a že jde o velmi zajímavý obor pro další studium.

V soutěži jsme se umístili velmi dobře. Náš nejlepší tým se umístil na 12. místě z téměř 60 zúčastněných.

Jitka Šafářová, Kateřina Klaudová

Halloweenský denNová informatika ve 3. třídách