Dalton ve 2. B. - O čem šeptá les?

listopadu 25, 2021

To přece každý ví. Tichounkým hláskem napovídá, jak se máme chovat k přírodě, jak se pohybovat v lese, co tam můžeme sbírat a na co si máme dávat pozor.

Ten den jsme měli několik cílů: například roztřídit lesní savce a ptáky, pojmenovat stromy a jejich plody, zapamatovat si něco ze života lišky obecné. Důležité také bylo si uvědomit, co nám les dává a proč se musíme o les starat.

Těší se děti na dalton? Většinou ano, mohou pracovat vlastním tempem. Vybírají si práci, kterou začnou. Učí se vysvětlit úkol kamarádovi. Školáci se také těší na jinak uspořádanou třídu a možnost si sednout, kam chtějí. U nás ve třídě každopádně vyhrávají úkoly bonusové, to jsou úkoly s odměnou. A jaká byla tentokrát? Trus z lesa. Nebojte, byly to bonbóny válené v pravém kakau. Myslím, že děti si zapamatovaly, co to vlastně trus je, opravdu na dlouho. Práce se nám dařila, zvládli jsme i tvoření navíc. Můžete nahlédnout přes fotografie do našeho dění.

Mgr. Ivana Poprachová

Hudební výchova v přípravných ročnícíchPo stopách starověkého Egypta