Dalton v 5. A

listopadu 10, 2016

V 5. A není nuda, rozhodně ne s daltonskou výukou. Letos se žáci poprvé podílí také na přípravě. Každý měsíc si jedna dvojice vybere téma a s ním seznámí své spolužáky. Zatím třídu baví vlastivědou. Tereza Kohútová a Sandra Kubová si pro spolužáky připravily povídání o České republice, David Dubský a Radim Slaný obohatili výuku o téma zemědělství, ve kterém mají oba bohaté zkušenosti. Obě dvojice nachystaly pro spolužáky zdařilé prezentace, pracovní listy a hry. V jiném daltonu jsme se podívali do Prahy, především na její nejslavnější památky. Že dalton ale není jen o vlastivědě, dosvědčuje blok o halloweenu a dušičkách. Mnohé děti na tuto událost přišly v maskách, a tak se ve třídě neučili obyčejní žáci, ale kostlivci, zombíci, vkodlaci, černokněžníci, čarodějnice a kdejaká jiná havěť. Práce se ale nebáli a vypracovávali pracovní listy, luštili křížovky, vyhledávali informace na tabletech a zpracovávali je do projektů, na interaktivní tabuli opakovali angličtinu a češtinu, zpívali anglickou písničku, malovali příšerky z rozfoukané tuže… Už se těší na další dalton, který pro ně připraví Tomáš Odehnal a David Scheer. Budou nás učit o Evropě.

Martina Kozderová

Výlet do podzimní přírodyWildAfrica podruhé
Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty