Čtvrťáci vyráží na kolo

května 01, 2017

Žáci čtvrtého ročníku absolvovali hned v povelikonoční úterý druhou část dopravní výchovy v Miroslavi. Pod vedením skvělých instruktorů ze SVČ Pohořelice si zopakovali dopravní značky a představili si situace, se kterými se mohou na silnicích setkat. Nabytou teorii pak zúročili na dopravním hřišti, kde coby chodci i cyklisté řešili křižovatky, dávali přednosti protijedoucím a respektovali opravdové semafory. Své cyklistické umění si nakonec vyzkoušeli i při jízdě zručnosti. Nyní už by žáci měli být natolik zdatní, aby obstáli ve skutečném silničním provozu, proto jim brzy budeme moci předat dokonce cyklistické průkazy.

Jitka Benová, Martina Hubáčková, Bohumila Kolínková, Kateřina Pikulová

Čarodějnický dalton v 5. CDen Země – s tématem Cestovní ruch a jeho vliv na životní prostředí