Čtvrťáci v Technickém muzeu

března 01, 2017

Ve středu 15. února se žáci čtvrtého ročníku vypravili do brněnského Technického muzea. Byly pro ně připraveny tři úžasné programy, během nichž měli žáci možnost cestovat časem do dob dávných i těch nejdávnějších.

Jakmile uchopili jemné smetáčky a drobná kladívka, stali se archeology, kterým se podařilo odkrýt kostru dávného dinosaura. Při báječné prohlídce pravěkých tvorů se dozvěděli například to, že předchůdci dinosaurů byly medúzy a že dinosaurům chyběly stoličky. Na závěr je čekal emotivní 3D snímek o životě pravěkého dinosauřího mláďátka. A jako třešinka na dortu i robotičtí dinosauři, které si vyzkoušeli sami ovládat.

Dále se ocitli v době první republiky a v Uličce řemesel se seznámili s životem v pavlačovém domě, k poslechu v dobové hospůdce jim zahrál orchestrion a v koloniálu zjistili, jak se pražila brazilská káva, co je to mincíř, anebo pomocí čeho se vyráběla sladká cukrlátka. Když vstoupili do prvorepublikové ordinace a prohlédli si tehdejší nástroje, rázem se všichni přestali bát zubaře a děkovali za to, že mohou žít v moderní době 21. století. :o)

A neutuchající zvědavost ještě více podnítila technická dílna, jež skýtala nepřeberné množství fyzikálních pokusů, které si všichni mohli vyzkoušet. Děti tedy tahaly náklady pomocí kladkostroje, vyzkoušely 3D brýle, malovaly obrázky zrcadlově, žasly nad odstředivou silou, telefonovaly si pomocí satelitních vysílačů, ocitly se v zrcadlovém bludišti a nechápaly princip perpeta mobile.

Výlet to byl fantastický a všichni se shodli na tom, že do Technického muzea určitě rádi znovu zavítají.

Po stopách dinosaurů se třídy vydaly i ve škole při plnění daltonských úkolů a při vyrábění modelů dinosaurů a oblíbeného dinosauřího slizu.

Třídní učitelky a asistentky 4. ročníku

Třeťáci ve vesmíruPo stopách Římanů
Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty