Čtvrťáci učí prvňáky

září 06, 2015

„Tramtadadá! Juchú! Hurá!“ ozývalo se v úterý 2. června na školním dvoře, když špalírem zbrojnošů a Bílých paní procházely dvojice vykulených prvňáčků.

Na školním hřišti vzniklo středověké město s mnoha řemeslnickými dílnami. Mistři čtvrťáci si z řad prvňáků vybírali nové učně pro svá řemesla. Například u švadleny a rytíře si děti vytvořily dobové kostýmy, u mistra dráteníka si vyrobily šperky a coby zbrojnoši projížděly na konících dobrodružnou stezkou.

Příjemnou atmosféru středověkého města podbarvovala historická hudba a vystoupení krásných tanečnic. Prvňákům se moc líbilo kejklířské divadelní představení a čtvrťáci upřímně obdivovali šikovnost a nadšení svých mladších kamarádů. Na závěr příjemného dopoledne jsme si společně zazpívali písničku a smlsli si na sladkých odměnách.

Reportérem v Kamence – regionální výuka v terénuŠD Den dětí u hasičů

Přidejte Váš komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.