Čtvrťáci učí prvňáky

září 06, 2015

„Tramtadadá! Juchú! Hurá!“ ozývalo se v úterý 2. června na školním dvoře, když špalírem zbrojnošů a Bílých paní procházely dvojice vykulených prvňáčků.

Na školním hřišti vzniklo středověké město s mnoha řemeslnickými dílnami. Mistři čtvrťáci si z řad prvňáků vybírali nové učně pro svá řemesla. Například u švadleny a rytíře si děti vytvořily dobové kostýmy, u mistra dráteníka si vyrobily šperky a coby zbrojnoši projížděly na konících dobrodružnou stezkou.

Příjemnou atmosféru středověkého města podbarvovala historická hudba a vystoupení krásných tanečnic. Prvňákům se moc líbilo kejklířské divadelní představení a čtvrťáci upřímně obdivovali šikovnost a nadšení svých mladších kamarádů. Na závěr příjemného dopoledne jsme si společně zazpívali písničku a smlsli si na sladkých odměnách.

 

Přidat komentář
Reportérem v Kamence – regionální výuka v terénuŠD Den dětí u hasičů

Přidejte Váš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty