Čtenářská dílna 2. B

února 15, 2021

Od druhého pololetí jsme začali do hodin českého jazyka zařazovat čtenářskou dílnu. Snažíme se zvýšit zájem dětí o  a také zlepšit jejich čtenářskou gramotnost. Pro některé žáky je to první příležitost číst něco jiného než slabikář nebo čítanku. K tomuto účelu jsme zasadili i pomyslný strom jménem KNIHA. Nerostou na něm však jablíčka ani hrušky, ale obrázky z knih, které děti přečetly. Aby čtení děti bavilo, mohou si vždy udělat pohodlí. Nesedíme jen v lavicích, ale každý si může najít místečko, které mu je příjemné, a tam se s knížkou uvelebit. Třeba   pod lavicí.
V únoru jsme začali čtením společné knihy, která se jmenuje Kuba nechce číst. Jde o příběhy malého Jakuba, který zažívá své první školní úspěchy i nezdary. Mnoho věcí mají děti s Kubou společných, a proto je knížka baví. Při této společné aktivitě čtou děti nahlas a pilujeme především techniku čtení.
Další knihu už si však každý vybere dle svého a bude si číst potichu a svým tempem. Následně si pak navzájem své knihy představíme. Budeme se učit naslouchat druhým, ale také se pokusíme vyjádřit své emoce a myšlenky.
Díky čtenářské dílně se děti také dobře naučí orientovat v textu a nebudou mít problém pochopit zadání či rychle najít odpověď. Hodiny jsou nejen příjemné, ale i užitečné a já pevně věřím, že se nám bude dařit a čtení nás bude stále víc a víc bavit.

Mgr. Jana Slaná

Život ve druhých třídách v době koronaviruVe škole se stále něco děje
Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty