Co se letos přihodilo na adaptačním kurzu 6. ročníků?

října 10, 2022

Při přečtení názvu destinace „Rekreační středisko v Podhradí nad Dyjí“ by si člověk představoval lehátka, výhled na zříceninu hradu Frejštejn a šumící řeku Dyji v pozadí. Avšak počasí poručit nelze. Dny provázel déšť a noci chlad takový, že by se ani Amundsen nemusel stydět za takový otužovací trénink.

Nicméně většina se dokázala adaptovat i na tyto podmínky a nutno říci, že všichni drželi při sobě.

Po pondělním příchodu a seznámení se s areálem jsme se vrhli na adaptační tanec, který jsme pilovali před každým jídlem, abychom to v devátém ročníku u polonézy zvládli.  Každá třída si vytvořila vlastní třídní pravidla, které už visí v jejich kmenové učebně. A pak následoval výlet do blízké vesnice. Protože se v dešti špatně opékají špekáčky, pan kuchař nám je ugriloval a my jsme tak měli čas zhlédnout film v kině a pak si zahrát noční stmelovací hru s tajenkou. Po tak namáhavém dni děti zalehly a spaly až do rána.

V úterý jsme se vypravili na již zmíněnou zříceninu hrad Frejštejn. Cestou nás provázely kolíčky, které jsme si v nestřežených chvílích připínali na různé části oděvu, či těla (pozn. v jednu chvíli se všechny kolíčky sešly na drdolu paní učitelky Nepejchalové). Děti s nadšením uvítaly možnost nákupu v místním obchodě.

Odpoledne se na chvíli ukázalo slunce, děti toho využily a podle vlastních preferencí si zvolily zábavu (např. střelbu z luku, fotbal, volejbal, prolézačky, deskové hry, hodinu latinskoamerických tanců nebo hru paní učitelky Husákové na ukulele doprovázené zpěvem a tancem dětí). Poté následovalo překvapení v podobě čtení vzkazů od žáků devátých ročníků pro nováčky na druhém stupni. Protože se to šesťákům moc líbilo, vytvořili i oni vzkazy plné povzbuzení a rad do života deváťákům. Doufáme, že tímto zakládáme novou tradici.

Vrcholem celého adaptačního pobytu bylo slavnostní přijetí šesťáků do stavu druhostupňového. Každý byl náležitě pasován, ověšen plackou (které pro ně mimochodem připravili deváťáci) a obdarován plátěnou taškou, kterou si následně každý v rámci třídy vyzdobil. A pak už následovala diskotéka, kterou si všichni náramně užili.

Závěrem pár komentářů od dětí:

„Adapťák byl dobrý, líbil se mi. Bylo to super, jídlo bylo dobrý, stejně jako program.“  David

„Adapťák jsem si užila, našla jsem si nové kamarády. Paní učitelky nám dělaly srandu a chodili jsme na procházky, hráli jsme hry. Byla tam moc velká zima, ale to jsme mohli čekat, moc jsem si to užila…“ Simona

Dýňáčci v PasohlávkáchPro babičku a dědečka
Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty