Co se děje ve 3. B?

března 31, 2021

Zdravíme naše rodiče, příznivce, kamarády, povzbuzovatele a všechny, kteří chtějí vědět, co se u nás děje.

Stejně jako všichni třeťáci, tak i my se potkáváme denně v on-line prostředí. Techniku jsme se naučili zvládat, a i když občas vypadne signál nebo zmáčkneme jinou ikonu, než máme, jsme dopoledne stále spolu.

Aktuálně diskutujeme nad vynálezy, které by pomohly naší planetě. A také je vymýšlíme, protože se účastníme ekologického projektu Staň se vynálezcem pro planetu Zemi. V hodinách prvouky jsme se zabývali sluneční soustavou, v hodinách psaní zase ekologií. Některé naše geniální vynálezce se svými nápady můžete vidět na fotografiích. Vynálezy sloužící k očištění planety od odpadků či k ušetření pitné vody jsou skvělé.

Protože se jaro konečně rozběhlo správným tempem, začali jsme v rámci prvoučného učiva   rostlinách sadit a sázet. Z výukových videí už víme, jak velmi důležité jsou pro stromy houby, co je to fotosyntéza a jak klíčí rostliny v půdě. Na fotkách opět uvidíte naše zdařilé pěstitelské pokusy s hráškem, řeřichou, rajčaty apod. Dobře víme, že bez vody, světla, živin a tepla by nám nic nevzešlo. Máme i takové zahradníky, kteří dle návodu paní učitelky řízkováním rozmnožují rostliny, klobouk dolů!

Nejsme žádní lenoši, kteří tráví všechen čas u počítače, a tak jsme si dali další výzvu v podobě aplikace Krokoměr. Díky ní sbíráme data o aktivitě v jednotlivých dnech. Již za jeden víkend máme rekordmany, kteří nachodili v součtu i přes 40 kilometrů! V této aplikaci jsou zaznamenávány skoky na trampolínách, cvičení, běh i jízda na kole. A vězte, že tělocvik dětem moc chybí, tak si někteří chodí zacvičit do našeho parku soukromě, což je na fotkách také vidět.

V mezičase procvičujeme jemnou motoriku a vyrábíme velikonoční dekorace v podobě zajíčků a ptáčků. Také si umíme vyrobit i tlačítkový telefon.

I když bychom chtěli být spolu, dívat se na sebe jen skrze kameru není taková legrace jako ve škole, neztrácíme naději. Zdraví je důležité, ale naše kamarádství také. A tak si spolu rádi povídáme alespoň přes obrazovku.

Co dodat? Těšíme se na sebe i na školu jako nikdy dříve. Buďme všichni zdraví, optimističtí a zvídaví jako školáci ze 3. B.

Třídní učitelka Mgr. Stanislava Zelinková

Netradiční hodinaDalton online?
Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty