Co nás čeká v II. pololetí školního roku?

února 18, 2020

Školní rok neúprosně běží. V pohořelické škole chystáme pro naše žáky nejrůznější aktivity, kterými se snažíme výuku zpestřit, oživit a také odlehčit.

Pro žáky společenskovědního semináře se chystá na konec dubna dvoudenní exkurze s podtitulem „Brno nacistické“, která provede žáky moravskou metropolí v době Protektorátu Čechy a Morava. V dubnu se uskuteční tradiční velikonoční jarmark pro rodiče žáků 4. a 5. tříd. V květnu se vypraví osmáci na terénní cvičení do Lhotky u Mělníka. Díky levné vlakové dopravě pro studenty se vydáme do Středočeského kraje, konkrétně krajiny CHKO Kokořínsko. Kromě turistických výšlapů za „kokořínskými pokličkami“ se vypravíme do nového památníku Jana Palacha ve Všetatech a také do Prahy za moderní historií naší země ve 20. století. V květnu se také již tradičně uskuteční setkání s přáteli z polské Poraje. Děti z II. stupně se už těší na tradiční jazykový pobyt v Anglii, kde budou bydlet v anglických hostitelských rodinách. V letošním roce se poprvé připravují žáci II. stupně pod vedením paní učitelky Ježové na zkoušky Cambridge z anglického jazyka. Budeme všem zúčastněným držet palce! Na konec školního roku se připravuje prezentace absolventských a seminárních prací. Tato akce se tradičně spojí s rozloučením s odcházejícími deváťáky. V průběhu druhého pololetí se můžete také setkat s našimi mažoretkami, které mají několik vystoupení na Pohořelicku. Vrcholem jejich snahy bude obhajoba loňských úspěchů na soutěži O bodlinu jihlavského ježka v Jihlavě. Pro sportovce přichystáme turnaje v basketbale, halové kopané, plavání v Hustopečích a také atletické soutěže. Třeťáci a čtvrťáci si pod vedením lektorů ze SVČ zdokonalí své cyklistické dovednosti na novém dopravním pro cyklisty v Pohořelicích. Na prvním stupni se děti mohou těšit na velké množství hodin s oblíbenou daltonskou výukou.

Všem žákům přejeme hodně úspěchů a zábavy v II. pololetí.

za vedení školy Ing. Hana Konečná, Mgr. Stanislav Polák, Mgr. Lukáš Mertlík

Školní ples 8. února 2020 – vystoupení mažoretekStavba nové školní budovy míří do finále
Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty