Chodbou do středověku

listopadu 28, 2017

Pokud jste se v průběhu měsíce listopadu prošli po chodbě před třídou 7. B, ocitli jste se v období středověku. Přivítal vás středověký hrad s padacím mostem, zdobený skleněnými vitrážemi, rodovými erby, hořícími loučemi i vlajícími korouhvemi.

Obdivovat jste mohli modely nejrůznějších středověkých hradů (Bezděz, Bouzov, Kokořín), Karlova mostu, dokonce i nejslavnější románské památky u nás – rotundy sv. Kateřiny. Po odkrytí střechy modelu jste mohli spatřit vzácné fresky, které tato stavba ukrývá, což bylo výborné, protože na živo se nám to kvůli nepřízni počasí nepodařilo.

Pokud jste chtěli, mohli jste si na hlavu nasadit model svatováclavské koruny, vyzkoušet si středověkého brnění, potěžkat si meč a kopí, nebo se rovnou stát rytířem, a vytvořit si tak nápaditou fotku.

A to vše díky šikovnosti a nápaditosti žáků 7. B, kteří zpracovali již svůj třetí dějepisný projekt.

Na projekt jsme navázali skupinovou výukou. Žáci, rozdělení do skupin, hledali odpovědi na otázky v pracovním listu. Co naši předci jedli? Jak se oblékali? Jaký druh zábavy patřil mezi nejoblíbenější? Jak vznikala první města a jak se v nich žilo? Pomocí učebnice, tabletu i vlastní dedukce si skládali mozaiku o životě ve vrcholném středověku.

Téma vrcholného středověku uzavřeme gotickým uměním. Navštívíme místního kostel, na jehož příkladu si ukážeme hlavní prvky gotické architektury.

Mgr. Tamara Novosáková

Klání ve šplhuPrvní republika očima 9. ročníku
Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty