Cesta do pravěku

října 14, 2021

Cestu do pravěku mají za sebou žáci šestých tříd (6. A, 6. C, 6. D), kteří se celé září zabývali právě nejstarším obdobím lidských dějin. Časy, kdy bylo potřeba znát zástupce všech vývojových fází člověka nebo umět dělit dobu kamennou na ještě menší období, jsou již přežité. My jsme se v hodinách zaměřili především na život našich předchůdců, zajímalo nás, jak se lidé dokázali přizpůsobovat prostředí a klimatu, čím se živili, kde bydleli. Hráli jsme si na archeology a zkoušeli se něco dozvědět přímo z archeologických nálezů, vymýšleli jsme pravěké recepty, nakonec jsme se zaměřili na úžasné pravěké umění. Stejně jako pralidé žáci malovali uhlem, rudkou, dokonce i prsty, někteří se pustili do modelace venuší či výroby šperků a zbraní. Na tom, že to nebylo nic jednoduchého, jsme se shodli všichni. Jak se žákům dařilo, se můžete podívat v galerii.

Tamara Novosáková

 

Volby do školního parlamentu 2021/2022Naše první volby v životě!
Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty