Český jazyk hrou

listopadu 25, 2019

Abeceda, to nic není –

kdo by se jí, děti bál?

Všechno jsme se naučili:

Á, bé, cé, dé a tak dál.

Žáčci třetích tříd se v hodinách českého jazyka seznamovali a učili abecedu. Aby si lépe abecedu zapamatovali, vyrobili jsme si kartičky s jednotlivými písmeny. S těmi jsme pak pracovali v hodinách a pro zpestření výuky jsme také soutěžili o nejrychleji poskládanou řadu abecedy. Tři nejrychlejší žáci z každé třídy se pak utkali s ostatními třeťáky. A jak to dopadlo? Na prvním místě se umístila Lenka Janíčková (3. C), druhé místo obsadil Tomáš Suchánek (3. C) a třetí nejrychlejší žákyní byla Adéla Robošová (3.A). V soutěži pak pokračovaly všechny děti v šesti či sedmičlenných skupinkách. Jejich úkolem bylo seřadit daná slova podle abecedy. Nejrychlejší byly děti z 3. C. Zábavnou hodinu jsme zakončili rozdáním diplomů a sladkou odměnou.

třídní učitelky třetího ročníku

                                                                                                                               

17. listopad na ZŠ PohořelicePasohlávky a Senorady
Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty