Celorepublikové vítězství

května 18, 2021

Každoročně nakladatelství Oxford University Press vyhlašuje mezinárodní projektovou soutěž pro druhostupňové žáky anglického jazyka; letos na téma „Who will you invite to your video call?“

Cílem bylo vybrat 4 významné osobnosti z Česka nebo zahraničí, napsat důvod jejich volby a vymyslet fiktivní video hovor vybraných osobností s moderátorem, to vše anglicky. Důležitou součástí bylo i grafické znázornění osobností, nesměly však být použity fotky z internetu nebo časopisů.

Na projektech pracovala nejen třída 8. D, ale také osmáci, kteří chodí do volitelného předmětu konverzace anglického jazyka. Na vypracování měli měsíc, tento rok se s tím museli popasovat doma za ztížených podmínek v čase distanční výuky. O to víc si cením, že k práci přistupovali zodpovědně a vytvořili opravdu podařená díla. Do samotné soutěže jsem nakonec přihlásila 4 projekty, pracovali na nich následující žáci: Michal Klauda, Tereza Abrahamová společně s Naděždou Cernei, Nelly Mertlová se Sárou Sobotkovou, Silvie Bravencová s Adrianou Hořákovou, Karolínou Jurkovou a Anetou Novákovou.

A s velikou radostí můžu napsat, že Michalu Klaudovi z 8. D se to podařilo! Se svým projektem obstál ve velké konkurenci a pro naši školu vyhrál celostátní kolo soutěže. Míšo, srdečně blahopřeji. Obrovskou pochvalu si ale zaslouží všichni přihlášení studenti za jejich snahu a čas, který svým projektům věnovali. Studenti, jste skvělí!

                                                                                    Mgr. Zuzana Potůčková, vyučující AJ

Jsme tolik odlišní?Víte, co je Opernice?
Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty