Bronzová Želešická růže

Září 30, 2018

Každoročně se nejlepší běžci naší školy koncem září účastní přespolního běhu, který pořádá ZŠ Želešice. Ani letos tomu nebylo jinak, a tak tělocvikáře opět čekal těžký úkol – vybrat ty nejlepší vytrvalce z řad žáků 2. stupně. Celkem bylo vybráno 8 dívek a 8 chlapců ze 7. – 9. tříd.

Celá šestnáctičlenná výprava pak ve čtvrtek 27. 9. vyrazila do Želešic, kde se žáci rozděleni podle věkových kategorií do 4 týmů snažili vydat ze sebe co nejvíc. Nebylo to jednoduché, jelikož do Želešic na 35. ročník závodu zavítalo rekordních 360 běžců. Někteří z našich tu byli dnes poprvé, jiní už znali trasu jako vlastní boty, a tak věděli, co je čeká. Sluníčko svítilo, nervičky zdravě pracovaly a my se po společné rozcvičce pomalu odebrali ke startu. Nedaleko byl také cíl, kde vždy zbytek naší výpravy povzbuzoval dobíhající kamarády.

Starší dívky čekala trasa dlouhá 1 500 m a mladší děvčata si zaběhla kilometr. Společným odhodláním holek bylo nedoběhnout poslední a ve zdraví se dostat do cíle. To se všem naštěstí povedlo. Nejlépe z našich si vedla Nikol Světlíková, která mezi 45 staršími dívkami doběhla na 17. místě.

O poznání lepších výsledků dosahovali kluci, kteří mají evidentně natrénováno i z volnočasových aktivit. Zatímco mladší si zaběhli trasu 1 500 m, ty starší čekala trať dvojnásobně dlouhá. V kategorii 49 mladších hochů se dvěma našim podařilo předvést skvělý výkon a doběhnout v první desítce, a to Matyáši Sendlerovi a Petru Langovi. Nejlepšího výsledku však dosáhl v kategorii starších již ostřílený vytrvalec Jirka Patočka, který se ztrátou 8 vteřin doběhl na krásném 3. místě a nechal za sebou téměř 50 soupeřů.

Následovalo vyhlašování výsledků, kde jsme mohli společně zatleskat nejen Jirkovu třetímu místu. Ukázalo se, že mezi 13 družstvy v kategorii III.H se našim klukům (Matyáš Sendler, Peťa Lang, Patrik Kolář, Adam Limberský) podařilo po sečtení všech čtyř časů obsadit třetí místo. Za svůj skvělý kolektivní výkon si tak do školy přivezli bronzový pohár.

Všem běžcům děkujeme za reprezentaci školy a těm nejúspěšnějším gratulujeme!

Veronika Gajdošová

Malování na stěnyAdaptační pobyt v 6. ročníku
Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty