Beseda se spisovatelkou Ivonou Březinovou

Listopad 25, 2015

Na středu 4. listopadu byla na naši školu, v souvislosti se zaváděním čtenářských dílen do hodin českého jazyka, pozvána paní spisovatelka Ivona Březinová. Tato milá paní, která napsala spoustu knih pro děti od nejmladšího věku až po pubertu, zde měla hned dvě besedy. Při první z nich páťákům a šesťákům popovídala o spisovatelské profesi, o procesu vzniku knihu od prvotní inspirace autora až po vytisknutí a vydání v nakladatelství. Představila jim také některé své knihy, které vzbudily mezi žáky zájem. Někteří z nich uvítali po zodpovězení všech zvídavých dotazů možnost hned si knihu koupit a nechat si ji podepsat, případně se s paní Březinovou vyfotit. Druhá beseda byla určena žákům 7. a 8. ročníku a byla zaměřena na trilogii Holky na vodítku, kterou autorka věnovala různým závislostem. V těchto knihách se řeší taková témata jako závislost na automatech, narkomanie, anorexie a bulimie a mají pro dospívající čtenáře výchovnému využití – poukazují na nebezpečnost těchto závislostí a měly by sloužit jako prevence.

Některé z knih Ivony Březinové jsme zakoupili také do školních knihovniček a žáci všech ročníků si je mohou přečíst v rámci čtenářských dílen.

Veronika Gajdošová

Přidat komentář
Beseda s policistou v ŠDPlavecký výcvik třídy 3. A a 2. C

Přidejte Váš komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty