Beseda s CHKO Pálava

října 31, 2016

Ve středu 12. října se žáci 4. tříd vypravili do místní knihovny, kde se zúčastnili besedy se správcem CHKO Pálava. Dozvěděli se, že Pálava jako chráněná krajinná oblast letos slaví už své 40. narozeniny. Prohlédli si spoustu krásných obrázků krajiny a zjistili, jaké květiny na pohoří kvetou, že na Pálavě žil již pračlověk a že je Pálava zapsána dokonce jako rezervace UNESCO. Pálavu už teď vždy poznáme podle její typické bílé barvy. Beseda nás příjemně překvapila a mnozí z nás se už těší na jarní výlet do tamní nádherné přírody. Až budeme na Stolové hoře, určitě zavítáme k nově zasazenému dubu a budeme se pozorně rozhlížet, protože víme, že se tu klidně můžeme setkat třeba s kudlankou nábožnou nebo roháčem obecným.

Jitka Benová, Lenka Horáková, Martina Hubáčková, Bohumila Kolínková, Kateřina Pikulová

Červená – oranžová – zelená – jedemééé…Dopravní výuka ve 3. třídách
Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty