Beseda o sopkách a ochraně přírody

prosince 19, 2017

Již třetím rokem naši školu navštěvují Zuzana Koloušková a Milan Jeglík s cyklem přednášek se záběry z projektů Green Life a Blue Life ze Sumatry. Na poslední přednášce 12. prosince s názvem Sopky nás nejprve informovali o novinkách v národním parku, o tom, čím se aktuálně zabývají a co je nyní na Sumatře nejvíce tíží. A tím je pytláctví. Pytláci se nově zaměřili na lov zoborožců pro trofeje a magii. Žáci v závěru přednášky zhlédli film o sopkách a jejich významu pro ekosystémy.

Na besedě nás také informovali o získání 2. místa ve dvouletém projektu Pralesy dětem. V zadání bylo co nejatraktivněji zpracovat ochranu živočichů. Letošní deváťáci vytvořili animaci, postery s nejvíce chráněnými zvířaty Sumatry a poutavou prezentaci s namluveným komentářem.

Díky projektu Pralesy dětem je stále více lidí informováno o aktivní ochraně přírody a zapojováno do ní. Přidat se můžete i vy. Informace najdete na www.nepz.cz/prales-detem-deti-pralesum/.

Letem světem na Severní pólŠťastné a veselé!
Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty