Běh o Velkopavlovickou meruňku (PRVNÍ atletické úspěchy)

dubna 06, 2022

V sobotu 26. 3. 2022 jsme se s děvčaty vydaly na závod do Velkých Pavlovic. Dětské závody se běhají na atletickém stadionu, který je u zdejšího gymnázia, a dospěláci vyrážejí do zvlněného terénu (mezi vinohrady).

Jako první běžela závod Denisa Furchová (6. B). Trať o délce 600 metrů zvládla za 2:09 (tempo 3:35 minut/km) a obsadila třetí místo. Pár minut po ní se na start postavila Michelle Šestáková (7. C). Míša běžela také 600 metrů. Doběhla jen o pár vteřinek rychleji, a to za 2:07 (3:35 minut/km). V jejím případě to tedy znamenalo druhé místo.

Suma sumárum je třeba závody hodnotit velmi pozitivně. Obě holky se poprvé postavily na stupínky vítězů. Makají na sobě už delší dobu, tak si to MOC zasloužily. Zcela určitě to pro ně bude hnacím motorem a motivací do dalších bojů (tréninkových i závodních).

No, a protože trenérka už je po 2 měsíčním zranění znova v tréninkovém režimu, tak se i ona hecla na kopečky. Do cíle doběhla jako třetí žena (a jako druhá v kategorii nejmladších žen).

Tak brzy na shledanou u dalšího reportu! Sportu zdar!!!