Basketbal starších žáků? ZŠ Pohořelice nejlepší v okrese!

března 03, 2018

V úterý 27. 2. 2018 se konalo v Tišnově okresní finále v basketbale. Jelikož se na naší škole mezi žáky zvedá energie věnovaná této kolektivní hře, vyjeli jsme zkusit štěstí se staršími žáky. Dobře obsazený turnaj krom nás a dvou domácích škol počítal ještě s Ostrovačicemi, Židlochovicemi, Rajhradem, Ivančicemi a Ořechovem. V každém družstvu byl nějaký vysoký aktivní basketbalista, někde i dva. Nás reprezentovali nadšenci z kroužku v čele s urostlými žáky Zedníčkem (12 bodů), Cahou (34 b.), Tru(a)mpešem (12 b.), Lacinou. Součástí týmu byl dále Langer (2 b.), Eleder (4 b.), Minařík (4 b.), Patočka (4 b.), Jurča (4 b.) a Doušek (4 b.). Co nás dovedlo poměrně jasně k vítězství ve skupině i následnému úspěšnému zvládnutí finále, byla dobrá obranná činnost, nasazení, týmovost a výšková převaha na doskoku, resp. pod košem. Tímto máme zaručenou účast v daleko větší, profesionálnější konkurenci ve finále krajském. Stejně podstatný je opět úspěchem navýšený zápal sportovat, tentokrát pod bezednými koši.

Mgr. Lukáš Nápravník

Přípravný ročníkPřípravný ročník ve školním roce 2017/18 pohledem rodiče
Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty