Badatelské odpoledne s PASCem

listopadu 21, 2019

O výhodách moderní měřící techniky se mohli přesvědčit žáci přírodovědného kroužku na druhém stupni, kteří 14. listopadu prováděli pokusy se senzorem pH a teplotním čidlem. Měřili různé pH vody z kohoutku, minerálky, čaje nebo rozpuštěné šumivé tablety. Také zjišťovali rychlost vyrovnávání teplot prostředí. A jaké badatelské aktivity nás čekají příště? Budeme měřit rychlost tání ledu, teplotu na různých částech těla, tlejícího materiálu, zjišťovat pH půdy, srážek nebo citrusových plodů. Ke zpracování dat používáme software SPARKvue. Jeho předností je použití na počítačích, tabletech i mobilních telefonech. Nasbírá a vyhodnotí hodnoty ze senzorů do čísel, grafů, tabulek a dá se využít v hodinách přírodopisu, chemie, fyziky či chemie v běžné třídě i v přírodě. Zapojení techniky je velmi rychlé, stačí pár sekund. Ovládání celého programu je snadné a názorné.

Cílem pořízení senzorů bylo vyvolat u žáků zájem o přírodu, žáky inspirovat, nasměrovat je pro další studium a rozvíjet u nich technické myšlení. Nebojme se proto techniky a experimentujme!

                                    Věra Harvánková

ZŠ Pohořelice epicentrem okresního i krajského florbalu!Program „Barevný svět“ v Pasohlávkách
Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty