Až ke hvězdám a zpátky

prosince 19, 2016

V úterý 13. prosince si žáci pátých ročníků vyzkoušeli, jaké to je stát se astronautem. Škola zavítala na návštěvu Hvězdárny a planetária Brno, kde měli žáci zajištěný program s názvem Země v pohybu. Nejdříve jsme se zaměřili na noční oblohu a pozorovali jsme hvězdy a blízké planety. Některým se z toho až hlava zatočila. Žáci nás mile překvapili, rozeznávali mnohá souhvězdí a ani záludnější otázky nebyly na obtíž. Ke konci programu se žáci podrobněji seznámili s pohyby Země a jejich důležitostí. Po skončení programu a zakoupení suvenýrů jsme se vydali do vědeckého parčíku před planetáriem, kde měli žáci možnost osobně si vyzkoušet několik fyzikálních jevů. Především nás zaujalo vážení se a porovnávání vlastní hmotnosti na planetách sluneční soustavy. Paní učitelky se tohoto pokusu raději nezúčastnily.

 

Radka Horníčková, Martina Kozderová, Iva Vaculíková

Závěr kalendářního roku v ZŠ a MŠ PohořeliceBarevný podzim
Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty