Atletika za hranicemi Pohořelic

Květen 26, 2018

O pohořelickém atletickém klání jsme již psali. Hlavně z těchto závodů se rekrutovali reprezentanti do na této úrovni kvalitních okrskových kol v Židlochovicích. Zde mladší žákyně byly na 4. místě, mladší žáci a starší žačky na skvělém 2. místě. Dle výsledků ve školním kole favorizovaní starší žáci formu potvrdili 1. místem. Vždy se účastnilo šest škol, které se atletice věnují.

Do dalšího souboje nejlepších škol v okrese postoupili díky získaným bodům jen starší žáci s mladšími žáky. To už je samo o sobě velký úspěch. Mohli jsme se měřit se školami z Tišnova, Šlapanic, Židlochovic, Újezdu u Brna, Mokré, Dolních Kounic či Veverské Bítýšky. K vidění byly velmi kvalitní výkony, některé z nich, zvláště ve starších kategoriích, dokonce mimo možnosti většiny nás dospělých. Závodníci zvláště z popředí tabulky dělají atletiku závodně a umisťují se v popředí v celomoravských závodech. 250 fyzicky velmi nadaných mladých lidí na jednom místě je často největším sportovním zážitkem a zkušeností pohořelických sportovců.

V pěti hlavních atletických disciplínách (koule-míček, 60 m, 1500-1000 m, štafeta, výška, dálka) se bodují specifickým systémem vždy dva nejlepší ze tří nominovaných v disciplíně. Ve štafetě pak jedna štafeta za školu. Při součtu všech výkonů na hranici možností jsme v mladších žácích dosáhli na pěkné páté místo ze šesti (každé místo nad posledním je zde úspěch) a mezi st. chlapci na skvělé třetí místo (vyrovnání nejlepšího výkonu v historii školy). Postoupit bez atletického stadiónu a pravidelných čistě atletických tréninků se ZŠ a MŠ Pohořelice zatím nepodařilo a byl by to poměrně velký zázrak. Je to cíl, pro jehož zdolání se musí sejít spousta věcí a hlavně více talentovaných dětí. Nepřestaneme se o něj ale nikdy snažit.

Atletika je krásný a pro mladé tělo nejvhodnější sport, v němž je více různých disciplín. Zaslouží si významné místo mezi ostatními sporty i na naší škole. Proto jsme všechny atletické výkony, ať už z úrovně školní, okrskové nebo nejvýše dosažené okresní, převedli na body. Chceme zjistit a zaznamenat do historických tabulek školy všechny ty, kdo patří mezi největší a všestranné atlety Pohořelicka. O tom ale až v příspěvku následujícím.

Lukáš Nápravník

The Royal wedding 2018Plavecké závody
Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty