Atletický trojboj pro první stupeň

června 20, 2016

Díky našemu krásnému atletickému hřišti se naši žáci mohou učit v hodinách TV i atletickým disciplínám. A toto učení jsme letos krásně zúročili. Byla vyhlášena soutěž pro žáky a žákyně 3. a 5. třídy ZŠ v atletickém trojboji – skok do dálky, hod míčkem a běh na 50m. Družstvo tvořilo přesně stanovené složení: 2 dívky ze 3. ročníku,2 dívky z 5. ročníku a stejně tak po dvou chlapcích z obou ročníků.

Školu reprezentovali: Aubus Patrik, Sobotka Denis (na okresní kolo byl pro nemoc nahrazen Oliverem Adamíkem), Souček Patrik, Lang Petr, Hořáková Adriana, Kostelková Kristýna, Fasorová Denisa a Šmídová Klára.

V okrskovém kole jsme se radovali z 2. místa, které bylo postupové do okresního kola. Na okrsku jsme dosáhli krásných výsledků, třeba nejdelším hodem Kristýny (19,95m) a Patrika A. (33,25m), nebo nejdelším skokem Denisy (373cm) a Petra (365cm). Pozor, ten lepší výkon měl třeťák! No na okresním kole už byla konkurence silnější, a přesto, že se mnozí ve svých výkonech zlepšili, jsme dosáhli jen na 5. místo (z počtu devíti družstev). Opět však máme své prvenství, a to v běhu na 50m – Petr Lang se svým časem 7.50s. A Patrik Aubus byl v hodu míčkem na druhém místě.

Všem moc gratulujeme a přejeme jim další sportovní úspěchy.

A jak to vypadalo při závodění, můžete zhlédnout na fotkách.

Iva Vaculíková

Přidat komentář
Odpolední výlet školní družinyVlastivědná exkurze 2. A, B, C – hrad Veveří

Přidejte Váš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty